„Nautica” i Rolls Royce „łowią” inżynierów

Dnia 21 lutego 2018 r. studenci Wydziału Mechanicznego, członkowie koła naukowego „Nautica”, poprowadzili warsztaty dla uczniów Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni. Zajęcia przygotowane zostały wspólnie z Panem Lesławem Iwanickim z firmy Rolls-Royce Poland, a ich celem było przybliżenie dzieciom postaci inżyniera i rozbudzenie inżynierskiej ciekawości.

Dzieci miały okazję dowiedzieć się kto to właściwie jest inżynier i jakimi cechami powinien się odznaczać.  Poprzez zabawę zostały im wyjaśnione między innymi pojęcia środka ciężkości, wyporności, napięcia powierzchniowego wody, czy zjawisko dyfuzji. Przekonali się, że towarzyszą im one w życiu codziennym. Edukacja przyniosła znakomite efekty. Młodzi, przyszli inżynierowie wspaniale poradzili sobie z bardzo trudnym zadaniem zabezpieczenia surowego jajka przed rozbiciem, podczas rzutu w dal.

Dziękujemy firmie Rolls-Royce Poland za zainicjowanie tego działania, a Zespołowi Szkół Katolickich za gościnę.

Mamy nadzieję, że „łowy” okażą się skuteczne i w przyszłości spotkamy się w murach naszej Uczelni. Tymczasem do zobaczenia w maju, na Bałtyckim Festiwalu Nauki.

Podmiot udostępniający: 

Wydział Mechaniczny

Wytworzył informację:

Justyna Molenda
01.03.2018
Wprowadzenie:
J.Molenda 1 Marzec, 2018 - 01:11
Ostatnia modyfikacja:
J.Molenda 1 Marzec, 2018 - 01:12